Zielona kawa

Zielona kawa to ziarna kawowe, których obróbka zakończyła się przed procesem palenia. Piroliza jest procesem w którym ziarna kawy poddane są oddziaływaniu wysokiej temperatury, w celu uwolnienia olejków aromatycznych. W zielonej kawie nie zachodzi ten proces, więc nie ma ona takiego aromatu i smaku co kawa po wypaleniu. Zawartość kofeiny pozostaje niezmieniona. Zielona kawa jest dużo jaśniejsza, od tej używanej na co dzień i kolorem często wpada w odcienie zieleni. Niepalona ma także smak znacznie łagodniejszy, bez charakterystycznej goryczki, ale jest za to bardziej kwaskowata.

Właściwości zielonej kawy

Ziarna zielonej kawy zawierają kwas chlorogenowy (ACG), którego nazwa pochodzi od greckiego słowa chloros czyli jasnozielony. Sprzyja on obniżaniu wchłaniania cukru oraz wpływa na metabolizm tłuszczu. Jest silnym przeciwutleniaczem, ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Zielona kawa zawiera go o wiele więcej niż kawa palona, ale występuje on także w karczochach, pokrzywie, głogu i suszonych śliwkach. Kwas chlorogenowy wraz z kofeiną oprócz obniżenia stopnia przyswajalności glukozy z pokarmu, wpływa na przyśpieszenie metabolizmu. Połączenie to obniża również możliwość magazynowania przyswojonej glukozy w organizmie pod postacią tłuszczu.

Zielona kawa – Ranking TOP 10

Kawa zielona do pica w ziarnach. Z ksylitolem, pomarańczami. Ranking najpopularniejszych zielonych kaw:

Napój z kawy zielonej posiada właściwości żółciopędne i przeciwmiażdżycowe. Spożywanie tego trunku ma zapobiegać ryzyku zachorowania na cukrzycę, pomóc w procesie odchudzania, poprawić funkcjonowanie nerek, opóźnić proces starzenia i zapobiegać chorobom nowotworowym.
Zaleca się spożywanie dwóch filiżanek dziennie, najlepiej z rana. Warto jednak pamiętać, że zielona kawa ma swoje dobroczynne właściwości, ale jest to działanie bardziej profilaktyczne. Napar z ziaren zielonej kawy należy traktować jak suplementy diety, jego spożycie nie sprawi że schudniemy w jedną noc ani nie wyzdrowiejemy ze wszystkich chorób.

Zielona kawa w kapsułkach i proszku – Ranking TOP 10

Zielona kawa, tabletki na odchudzanie i poprawę zdrowia. Ranking najpopularniejszej zielonej kawy w kapsułkach i tabletkach:

Gdzie kupić zieloną kawę

Kawę zieloną można nabyć w specjalistycznych sklepach, aptekach, palarniach kawy lub online. Występuje ona w postaci kapsułek, tabletek oraz całych ziaren, wówczas można mieć problem z ich zmieleniem gdyż są one wyjątkowo twarde. Można wtedy namoczyć na noc kawę, lub rozmiażdżyć ją w moździerzu i potem zmielić w młynku. W sklepach dostaniemy również mieloną zieloną kawę, najlepiej odmian mytej arabiki. Ceny zielonej kawy są różne, w zależności od rodzaju, przyzwoitą dostaniemy już od 8zł za 100 gram.

Zielona kawa
Zielona kawa

Zielona kawa

Porównaj aktualne ceny

Przyrządzanie kawy: około 10 gram mielonej kawy zalewamy 150 ml wrzącej wody i czekamy kilka minut do zaparzenia. Najwygodniej parzyć kawę w zaparzarkach tłokowych, dzięki którym możemy potem oddzielić fusy od napoju. Gotowy napar można doprawić odrobiną cukru i kardamonu do smaku.

Produkty kosmetyczne i suplementy diety z zielonej kawy:

Zobacz gdzie możesz kupić miód manuka z odpowiednim stężeniem MGO:

Suplementy diety, tabletki i kapsułki z zieloną kawą Aktualna cena
Kosmetyki i preparaty z zielonej kawy Aktualna cena

2 komentarze

  1. Kalinia

    Ktoś wie może, jak smakuje ta kawa? Słyszałam też, że są tabletki z wyciągiem z zielonej kawy,ciekawe, co lepiej działa na odchudzanie?

  2. Cornelia

    Też jestem bardzo ciekawa jak smakuje, zieloną herbatę uwielbiam więc myślę że i kawa przypadłaby mi do gustu.

Dodaj komentarz

Navigate