Sok z buraków

Burak to niezwykle zdrowe, tanie i niskokaloryczne, ale bardzo niedoceniane warzywo. Ta znana jarzyna jest bogata w wiele witamin i minerałów. Buraki zawierają witaminy z grupy B oraz A i C, także związki mineralne wapnia, potasu, żelaza, magnezu, manganu i kobaltu. Warzywo to jest przede wszystkim bogate w kwas foliowy, już 200 gram buraczka zapewnia połowę zapotrzebowania na ten kwas przez organizm. Buraki są również źródłem silnych przeciwutleniaczy (betalainy), chronią przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, zmniejszając ryzyko wystąpienia różnych chorób.

Właściwości soku z buraków

Picie soku z buraka przynosi same korzyści, obniża poziom cholesterolu, zapobiega zwapnieniom naczyń krwionośnych, reguluje ciśnienie krwi i wpływa na odporność. Zapobiega także zakwaszeniu organizmu po spożyciu potraw mięsnych i zbożowych, poprzez dużą ilość składników mineralnych alkalizujących. Badania dowiodły, że wypijanie dwóch szklanek soku z buraków poprawia krążenie krwi w mózgu, co przekłada się z czasem do zahamowania rozwoju demencji starczej. Pomaga na dolegliwości ze strony układu pokarmowego, takie jak wzdęcia i zaparcia, gdyż zawiera dużo błonnika. Udowodniono również, iż sok z buraka powoduje mniejszą utratę tlenu przez organizm, przez co odczuwamy mniejsze zmęczenie. Zawarty w soku kwas foliowy razem z witaminą B12 współuczestniczy w powstawaniu czerwonych krwinek, co zapobiega anemii.

Sok z buraków – Ranking TOP 10

Sprawdź ranking najlepszych naturalnych soków z burków oraz tych kiszonych i kwaszonych:

Właściwości soku z buraka

Polecany jest dla prawie każdego. Kobiety w ciąży pijąc sok z buraków, dostarczają w sposób naturalny bardzo ważny kwas foliowy. Jest on odpowiedzialny za prawidłowy rozwój układu nerwowego płodu. Pozytywnie wpływa również na niemowlaki, oczyszczając krew i pomagając w wydalaniu kwasu moczowego z organizmu. Dorosłe osoby, zmagające się z nadciśnieniem, spożywając świeży sok z buraków są w stanie znacznie je obniżyć, bez udziału leków.

Jednak osoby chorujące na cukrzycę powinny uważać na sok z buraków, gdyż warzywo to posiada wysoki indeks glikemiczny. Także chorzy na niektóre nowotwory, w tym również krwi, nie powinny pić surowego soku, gdyż może być on dla nich szkodliwy.

Sok z buraków
Sok z buraków

Sok z buraków

Porównaj aktualne ceny

Sok z czerwonego buraka w łatwy sposób przygotujemy w domu, jeśli posiadamy sokowirówkę. Do sokowania należy używać jak najmłodszych warzyw, które są pełne zdrowotnego płynu. Sok przygotujemy z surowych, gotowanych i pieczonych buraków. Jeśli smak nam nie odpowiada, można doprawić go sokiem z cytryny, solą, pieprzem czy imbirem lub dodać inny sok np. jabłkowy czy marchwiowy. Warto też rozważyć coś takiego co się nazywa sok z kiszonych buraków. To pożądany produkt i równie smaczny i zdrowy produkt.

Jaka jest cena i gdzie kupić sok z buraków

W sklepach za gotowy, 100% produkt zapłacimy ok. 15 złotych za litrową butelkę. Jak widzisz cena nie jest wygórowana jak za tak zdrowy sok.

Naturalny sok z buraka bez dodatku cukru i bez konserwantów
Naturalny sok z buraka bez dodatku cukru i bez konserwantów

Naturalny sok z buraka

Porównaj aktualne ceny

1 Comment

  1. Sarna

    a taki sok buraczany to jak najlepiej zrobić? używacie wyciskarek, sokowników, sokowirówek czy czego?

Dodaj komentarz

Navigate