Olejek z dzikiego oregano

Oregano jest znane w dużej mierze z kuchennego zastosowania. Jest ono składnikiem wielu mieszanek włoskich ziół, czy szeroko wykorzystywane przez kucharzy w pizzeriach. Niewiele osób jednak wie, że olej pozyskiwany z tej dziko rosnącej rośliny ma specyficzne właściwości. Z których zdawali sobie sprawę już w starożytności, m. in prekursor wszystkich lekarzy – Hipokrates. Oregano (lebiodka pospolita) było wykorzystywane do leczenia ran i ukąszeń oraz w przypadku chorób serca i płuc. Dzięki dzisiejszej nauce wiemy, że olejek z dzikiego oregano zawiera w sobie dużo fenoli, w tym przede wszystkim karwakrol i tymol, które odpowiadają za jego specyficzny korzenno – ziołowy zapach, a także flawonoidy, kwasy organiczne, fitosterole oraz witaminy: A i C. Tak bogaty skład daje gwarancję, że specyfik będzie miał korzystne działanie na nasz organizm.

Właściwości i zastosowanie oleju z oregano

Najcenniejszym składnikiem olejku z dzikiego oregano, który korzystnie wpływa na nasze zdrowie jest karwakrol. Ma on działanie pobudzające ośrodki naczynioruchowe. Ma również właściwości moczopędne oraz wzmagające produkcję potu i żółci. Dzięki temu nasz organizm jest pobudzany do procesów oczyszczających i detoksykujących. Olejek z dzikiego oregano stosowany zewnętrznie działa rozgrzewająco, ale także przeciwbólowo. Może więc być stosowany przez osoby uprawiające różne sporty, w przypadku urazów mięśni oraz bolesnych skurczów. Tego specyfiku używa się także jako środka wspomagającego przy leczeniu ran, oparzeń i ukąszeń. Olejek z dzikiego oregano możemy wykorzystywać zewnętrznie i wewnętrznie, ale również do inhalacji.

Olejek z dzikiego oregano – Ranking TOP 10

Zobacz najpopularniejsze produkty z olejem z oregano w formie kapsułek, proszków, kropli i tabletek:

Drugim ważnym składnikiem tego olejku jest tymol, który ma właściwości bakteriobójcze. Jego działanie odkażające ma wpływ na bakterie, niektóre wirusy ale także na grzyby i pasożyty. Może pomóc w walce z różnymi zmianami skórnymi, typu afta czy opryszczka. Przyjmując doustnie preparaty z tymolem, wspomagamy walkę z bakteriami w układzie oddechowym. Rozrzedza on również wydzielinę śluzową, przez co łatwiej ją odkrztusić i szybciej dochodzi się do zdrowia. Tymol jest wykorzystywany także do pobudzenia procesów trawiennych, gdyż wzmaga produkcję śliny, soku żołądkowego oraz żółci.

Składniki olejku z dzikiego oregano korzystnie działają na pożyteczne szczepy bakterii. Jest to przydatne szczególnie u osób, u których flora bakteryjna jest zaburzona i często występują dolegliwości ze strony układu trawiennego np. wzdęcia czy zespół jelita drażliwego. Olejek pomaga odbudować pożyteczne bakterie, które równoważą patologiczne szczepy. Wykazano badaniami również działanie przeciwgrzybiczne tego specyfiku, głównie w walce z Candida albicans, które odpowiadają za oporne i uciążliwe infekcje.

Olejek z dzikiego oregano

Solgar Olej z dzikiego oregano
Solgar Olej z dzikiego oregano

Olej z dzikiego oregano

Porównaj aktualne ceny

Olejek polecany jest podczas przeziębień i gorączki. Jego właściwości napotne, rozdzielające wydzielinę śluzową oraz zawartość witaminy C, przyśpieszają proces zdrowienia. Olejek z dzikiego oregano to dobry i naturalny środek zwiększający odporność w okresie jesienno – zimowym.

Obecność flawonoidów i fitosteroli wpływa przeciwzapalnie oraz obniża poziomu złego cholesterolu, wspierając przy tym nasz układ krążenia. Składniki te posiadają również właściwości przeciwutleniające, opóźniające procesy starzenia i skutki stresu. Z kolei zawarta w nim witamina A jest korzystna dla naszych oczu, skóry oraz paznokci.
Olejek z dzikiego oregano jest darem natury, przez co możemy go wykorzystać jako naturalnego środka, w odróżnieniu od syntetycznych leków, do walki z różnymi schorzeniami.

Cena olejku z dzikiego oregano

Olejek z dzikiego oregano kupimy już za niecałe 30 złotych. Trzeba jednak pamiętać by zawartość karwakrolu była na poziomie 78,2%.

Olej z oregano w sklepach ekologicznych

Ekamedica olejek z oregano 50ml
Ekamedica olejek z oregano 50ml

Spożywczy olej z oregano

Porównaj aktualne ceny

6 komentarzy

 1. Moja opinia na temat olejku z oregano jest jak najbardziej pozytywna, bo mi pomógł na mój podwyższony poziom cholesterolu, ale takie są jego właśnie właściwości. Jednak mi się on przypominał, takim palącym odbijaniem. Brałam olejek w kapsułkach, ktoś też tak miał?

 2. eko

  my tylko w postaci kropelek. Ostry jak nie wiem co dlatego piliśmy go z sokiem pomidorowym.

 3. Z tego wynika, że olejek z oregano jest rewelacyjny, ale ta niebotyczna cena??
  No cóz trzeba napisać list do Mikołaja:))

 4. 426729426

  Kapsułki z dzikiego oregano wspaniala sprawa …u mnie spadł cholestero . z 270 na 163 …helikobakter ze 177 zmalał do 8….mam uszczycę tez objawy się zmniejszyły są prawie niewidoczne…zniknęły problemy z trawieniem….zaczęłam brać od stycznia 2016r.i biorę cały czas po 1 kapsulce dziennie po obiedzie….polecam czasami mam zgagę ale występuje to sporadycznie…pozdrawiam…polecam

 5. Olejek z oregano stosuję już od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona. Cena wysoka, ale warto. Kupuję tylko w aptece, bo nigdzie indziej go nie widziałam.

 6. Trafiłam tu przypadkiem, bo szukałam czegoś innego, ale nie wiedziałam, że taki olejek w ogóle istnieje:P Z tego, co piszecie, ma właściwie wszystkie właściwości, które mogłyby się u mnie przydać, więc dzięki;)

Dodaj komentarz

Navigate