Młody zielony jęczmień

Proszek z młodego zielonego jęczmienia jest wykorzystywany do suplementacji diety. Przygotowany z niego sok czy koktajl, wspomaga pracę całego organizmu. Młody zielony jęczmień jest zaliczany do grupy superfoods (super żywności) i był już spożywany przez starożytnych Rzymian. Nazywano ich bordearii, czyli zjadaczami jęczmienia, po którym nabierali oni więcej wigoru i sił do walki. Ze względu na mnogość witamin i składników mineralnych, koktajl z tej ususzonej rośliny nazywany jest zielonym mlekiem lub zieloną krwią.

Pędy około tygodniowego jęczmienia zbiera się, kiedy w roślince jest zmagazynowanych najwięcej składników odżywczych. Po czym odbywa się ich suszenie w niskiej temperaturze, co ma zapobiec utracie cennych właściwości lub wyciska się z nich sok, który w dalszym procesie również jest osuszany. W wyniku czego powstają dwa różniące się między sobą produkty. Wysuszona i pokruszona trawa ma nieco mniej właściwości odżywczych, w porównaniu do suszonego soku. Proszek z młodego zielonego jęczmienia spożywa się, dodając go w ilości łyżeczki lub dwóch do szklanki wody. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby płyn nie był zbyt gorący, co zapobiegnie utracie cennych witamin. Tak przygotowany roztwór ma ciemnozielony, wręcz bagnisty kolor i jest mętny. Można go również mieszać z różnymi owocowymi lub warzywnymi sokami, wtedy jego smak będzie dużo lepszy.

Młody zielony jęczmień w tabletkach i kapsułkach – Ranking TOP 10

Młody zielony jęczmień na detoks i odchudzanie w tabletkach i kapsułkach. Ranking najpopularniejszych produktów:

Składniki młodego zielonego jęczmienia

Proszek z młodej rośliny jest niezwykle bogaty w minerały oraz witaminy, potrzebne dla naszego organizmu. Jest bardzo bogatym źródłem witamin: C, B1, B2, B6, B12, cynku oraz witaminy E. Zostało naukowo potwierdzone, że młody jęczmień zawiera 25 razy więcej potasu, 37 razy więcej wapnia, ponad dwa razy więcej magnezu i pięć razy więcej żelaza, niż zwykła pszenica. Jedna szklanka przygotowanego z niego napoju zawiera tyle witamin i minerałów, co cała główka brokuła. Ma w swoim składzie także dużą zawartość chlorofilu, beta – karotenu, kwasu foliowego oraz manganu, selenu, cynku i krzemu. Jak każda roślina zielona zawiera również sporą ilość błonnika.

Młody zielony jęczmień w proszku – Ranking TOP 10

Dobroczynne właściwości i działanie młodego zielonego jęczmienia

Wysoka zawartość chlorofilu, który ma skład podobny do składu hemoglobiny, ma właściwości wzmacniające i pobudzające. Korzystnie wpływa na układ krwionośny, jelita, płuca i macicę. Chlorofil pomaga w walce z wieloma chorobami: działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo oraz przyśpiesza proces gojenia się ran. Zawarta w młodym jęczmieniu wapń wzmacnia kości, żelazo przeciwdziała anemii, a magnez z kolei zapobiega skurczom oraz łagodzi objawy stresu. Mangan przyczynia się do zwiększenia odporności organizmu, a krzem i cynk mają korzystny wpływ na stan włosów i paznokci. Zawartość selenu pomaga chronić przed nowotworami i wolnymi rodnikami. Duża ilość błonnika powoduje szybkie uczucie sytości i oczyszcza przewód pokarmowy z toksycznych substancji zalegających w jelicie grubym, które zatruwają nasz organizm. Młody zielony jęczmień zawiera specjalny antyoksydant (glikozylisowiteksynę), którego działanie przeciw wolnym rodnikom jest około 500 razy większe, niż witaminy E. Zapobiega to starzeniu się naszego organizmu oraz pomaga powstrzymać procesy chorobotwórcze. Cholina z kolei jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania i budowy każdej komórki naszego ciała, oraz jest budulcem lecytyny, która wpływa na prawidłową pracę układu nerwowego.

Smart Cafe Młody Jęczmień - 100 g
Smart Cafe Młody Jęczmień proszek – 100 g

Młody zielony jęczmień EKO

Porównaj aktualne ceny

Dla kogo jest polecany młody zielony jęczmień?

Jest szczególnie polecany dla osób z podwyższonym cholesterolem i z chorobami układu krążenia. Może być pomocny w walce z anemią, osłabieniem i przewlekłym zmęczeniem. Dzięki błonnikowi mogą wykorzystać go osoby otyłe w walce z nadwagą. Badania dowodzą również, że picie młodego zielonego jęczmienia znacząco wypływa na poprawienie wyników u osób chorych na cukrzycę. Niestety nie ma danych potwierdzających, że produkt ten leczy choroby nowotworowe. Sok z młodego zielonego jęczmienia można podawać wszystkim powyżej 3 roku życia.

Colfarm MŁODY JĘCZMIEŃ - 60 tabletek
Colfarm MŁODY JĘCZMIEŃ w tabletkach

Młody zielony jęczmień – tabletki i proszek na odchudzanie i detoks

Porównaj aktualne ceny

Cena zielonego jęczmienia

Młody zielony jęczmień wytworzony z wysuszonego soku jest droższy, niż ususzone i sproszkowane listka, może kosztować od 40 do nawet 70 złotych za 100 gram. Dostępne na rynku są tabletki i proszek.

4 komentarze

  1. Ja używałam młodego jęczmienia z dwóch różnych firm: Green Ways oraz Gorvita. Działania odchudzającego nie zauważyłam, a do tego był okropny w smaku. Tylko w jakiś miksowanych szejkach dałam radę to wypić.

  2. Katarzyna Lubi Jęczmień

    Ja polecam młody jęczmień w tabletkach. Nie chce się tak jeść po nim. Oczywiście poza jęczmieniem trzeba stosować dietę i efekty będą dobre.

  3. Jooey

    Do dobra a piliście kiedyś sok z młodego jęczmienia? Jakieś ciekawe właściwości efekt? coś godnego uwagi?

  4. Nigdy sama nie piłam, ale mama mojej przyjaciółki, m. in przez picie soku z młodego jęczmienia stara się walczyć z nowotworem, i mówiła że jest okropnie gorzki w smaku i trzeba jakieś owoce dodać, aby dało się to przełknąć. Ale czego nie zrobi się dla zdrowia..

Dodaj komentarz

Navigate